درباره سی بی ران

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. درباره سی بی ران
تاریخچه
شرکت سی‌بی‌ران در سال ۱۳۷۸ به عنوان یک شرکت بازرگانی صنعتی توسط شرکت کانادایی CB (با بیش از ۷۰ سال سابقه توزیع محصولات صنعتی و ارائه خدمات مرتبط در آمریکای شمالی) تاسیس گردیده است. سیاست های کلی و خط مشی سی‌بی‌ران بر اساس تجارب و سیاست های شرکت موسس (CB) طرح ریزی شده است. این شرکت در ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه صنعتی بوتان و شرکت همگروه ابزارسرا مشغول به فعالیت می باشد.
تاریخچه

تمرکز بر مشتری و صنعت

  در سال ۱۳۹۸ پیرو سیاست ها و استراتژی های کلان سهامداران هلدینگ گروه صنعتی بوتان  (با مالكيت بيش از ۳۰ شركت صنعتي و بازرگاني، از جمله شركت های ابزار سرا و سی بی ران)  و با هدف تمرکز برمحصولات و خدمات مورد نیاز تولید کنندگان و صنایع کشور، شرکت سی بی ران به عنوان بازوی فروش به صنعت از سوی شرکت ابزارسرا معرفی گردید.
آگاهی و درک نیازها و انتظارات صنایع، برخورداری از تیم متخصص و حرفه ای و پایبندی به تعهدات توسط سی بی ران در کنار بهره گیری از توان و اعتبار شرکت ابزارسرا به عنوان شرکت مادر با امکاناتی نظیر:
  • سبد محصولات متنوع با بیش از ۲۰ برند و گروه محصول با کیفیت
  • خدمات پس از فروش گسترده و مطمئن
  • لجستیک قوی در تامین، انبارداری و تحویل کالا
  • زیرساخت و فرآیندهای پشتیبانی قوی
  • سیستم اطلاعاتی پیشرفته
قدرت منحصر به فردی به هر دو شرکت داده است تا بتوانند با کمک هم پاسخگویی کامل تر و مناسب تری به نیازهای مشتریان و صنایع داشته باشند.

انعطاف پذیری

 تنوع سبد محصولات و گستردگی صنایع  از یک طرف و ضرورت حفظ  پاسخگویی حرفه ای به نیازها و انتظارات گوناگون مشتریان از طرف دیگر سی بی ران را بر آن داشته است که یکی از مدرین ترین و به روزترین ساختارهای سازمانی را به کار ببندد. ساختار ماتریسی این شرکت در کنار حفظ چابکی و انعطاف پذیری، دارای نظم و انسجام کامل است. این ویژگی باعث شده است که از یک سو متمرکز بر محصولات و ویژگی های آن ها و از سوی دیگر متعهد بر پاسخگویی به نیازهای و انتظارات متفاوت صنعت باشد.

پایبندی به اصول

رقابت دنیای کنونی کسب و کار طاقت فرساست. چه بسا شرکت های بزرگی که اکنون اثری از آن ها نیست. راز ماندگاری در این وضعیت باور خط مشی، ظرفیت سازی، رهگیری روندهای صنعت و پایبندی به تعهدات است.
تصویر زیر به سادگی این موضوع را در سی بی ران نشان می دهد:

شرکای تجاری

شرکت سی بی ران در کنار شرکای تجاری خود با نام های شرکت ابزارسرا و شرکت کالا و خدمات مهندسی بوتان که همگی عضوی از یک هولدینگ خوشنام و قدیمی به نام گروه توسعه بوتان هستند در حال خدمت رسانی به جامعه صنعتی ایران است.
logo-iso
کالای بوتان

شرکت ابزارسرا

شرکت ابزارسرا به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه گروه بوتان و به واسطه اعتبار و شهرت نیک این مجموعه، در سال ۱۳۷۵ با هدف خدمت به جامعه صنعتی و تولیدی کشور فعالیت خود را با کسب نمایندگی ابزارهای برقی شرکت بوش BOSCH آغاز کرد. ابزارسرا از سال ۱۳۸۲ طیف وسیعی از محصولات ساختمانی، کارگاهی، کشاورزی، باغبانی، ایمنی را به حوزه پوشش خود اضافه نمود.
این شرکت در حال حاضر نه تنها به عنوان بزرگترین و معتبرترین نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش ابزارهای صنعتی بوش BOSCH آلمان محسوب می شود بلکه به دلیل کیفیت و اعتبار کسب شده و توان بالای خود توانسته است نمایندگی دیگر برندهای معتبر اروپایی و آسیایی را نیز بدست آورد.گسترش محصولات و خدمات
ابزارسرا با ارائه تجهیزات و ابزارآلات ساختمانی، صنعتی، تولیدی، کارگاهی، کشاورزی، باغبانی، ایمنی و چسب و شیمیایی گام بزرگی در جهت توانمندسازی صنعت گران و جامعه تولیدی برداشته است. بهبود فرهنگ به کارگیری ابزارآلات با کیفیت ما را بر آن داشت تا نماینده برندهایی باشیم همچون؛
تجهیزات شستشوی کارشر (Karcher)، ابزارهای باغبانی الئومک (Oleomac)، اتصالات ساختمانی فیشر (Fischer)، ابزارهای بوش (Bosch)، جعبه ابزارهای مانو (Mano)، ابزارهای دستی کنیپکس (Knipex)، ابزارهای دستی ورا (Wera)، تجهیزات جوشکاری هلوی (Helvi)، ابزارهای باغبانی برگر (Berger)، چسب های (TKK)، روان کننده (VVD40/WD40)، تجهیزات ایمنی پارکسون (ABZ/Parkson)، ژنراتورهای لانتاپ (Launtop)، چند راهی و محافظ برق های رابط القا، شلنگ های داراکار،گسترش کانال های توزیع و فروش
سادگی و دسترسی پذیری در ارائه محصولات و خدمات به مشتریان و مصرف کنندگان همواره از دغدغه های اصلی ابزارسرا بوده است. از این رو و با هدف نزدیک شدن به مصرف کننده نهایی و آگاهی از نیازهای وی، کانال های توزیع جدید خود را شامل فروش از طریق فروشگاه های زنجیره ای، فروش مستقیم، فروش خرده فروشی و در نهایت در سال ۱۳۹۳ فروش آن لاین را راه اندازی نمود. توزیع کالا از این طریق نه تنها آسان تر بلکه کم هزینه تر و مطمئن تر خواهد شد.در سال ۱۳۹۵ فروش مستقیم شرکت ابزارسرا با هدف نزدیک تر شدن به صنایع و درک بهتر انتظارات آن به شریک تجاری این شرکت یعنی شرکت سی بی ران واگذار گردید.
بوتان 1

جناب آقای خلیلی : اسطوره صنعت ایران

خلیلی
Butane_old_Photo
IMG_0004

شرکت بوتان

بوتان در سال ۱۳۳۲ به همت محمود خلیلی و فرزندش محسن خلیلی (که دارنده‌ی عنوان پدر صنعت ایران می باشد) باهدف توزیع گاز مایع  پایه گذاری شد. سپس در طی سال های ۱۳۳۵، ۱۳۳۸، ۱۳۴۳، ۱۳۴۵ به ترتیب اولین اجاق گاز، اولین بخاری گازی، اولین آبگرمکن گازی ایستاده و اولین سیلندر گاز مایع را تولید کرد. در سال ۱۳۳۸ اولین مرکز تماس مجهر به بیسیم برای ارائه خدمات به مشتریان در بوتان راه اندازی شد.
در دهه ۱۳۷۰ شرکت بوتان توانست بعد از سال ها تلاش و به پشتوانه تجربه سال ها کار صنتی اقدام به تولید قطعات وارداتی آبگرمکن و همچنین صادرات قطعات آبگرمکن به کشور های اروپایی مانند: آلمان، انگلستان و ایتالیا کند همین طور دهه ۱۳۷۰ شرکت بوتان بعد از دستاوردهای دیگر در طراحی، ساخت و تولید انبوه دیگر محصولات گرمایشی موفق به دریافت انواع گواهینامه های استاندارد بین المللی شد و اولین پکیج شوفاژ دیواری کشور را در سال ۱۳۷۲ تولید نمود. همچنین در طی این سال ها اقدام به تجهیز زیر ساخت ها و راه اندازی آزمایشگاه های مجهز کرد.
با آغار دهه ۱۳۸۰ با توجه به حجم تولیدات و سفارشات، کارخانه مدرن ساوه مورد بهره برداری قرار گرفت. سال ۱۳۸۷ برای شرکت بوتان آغاز صادرات آبگرمکن به اروپا بود در سال ۱۳۸۸ گروه صنعتی بوتان موفق به اخذ نشان های “صادر کننده‌ نمونه ملی” ، “تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان” شد و همچنین به عنوان واحد نمونه کشوری در استاندار و کیفیت برتر انتخاب گردید.

نمایندگی ها

سی بی ران همواره حساسیت ویژه ای برای تامین محصولات خود داشته است. این شرکت در طول مدت فعالیت، موفق به اخذ نمایندگی از برندهای معتبر جهانی شده است. تعدادی از آنها در زیر آمده است:
 • بیرینگ و متعلقات آن از شرکت اس کا اف – SKF سوند
 • قطعات و سیستم های پنوماتیک از شرکت اس ام سی – SMC ژاپن
 • ابزارهای خطوط تولید از شرکت بوش – BOSCH آلمان
 • تجهیزات شست و شوی حرفه ای از شرکت کارشر – Karcher آلمان
 • گیربکس های صنعتی از شرکت هنسن – Hansen بلژیک
 • محصولات روانکار از شرکت کمتریکس – Kem-A-Trix کانادا
SKF
SMC
BOSCH
KARCHER
HANSEN
SIMENS
اتاق بازرگانی
KEM
فهرست